• Зміст
  • Уривок
  • Малюнки
  • Герої
  • Прототип
  • Оффіційно

Прототипи


Всі герої казки мають своїх реальних прототипів, тобто справжніх людей та звірів, які проживають поряд з нами. До речі, один із них і розповів цю незвичайну історію, але при цьому дуже хотів залишитись невідомим. Щоб у школі не думали, що він якийсь задавакуватий хвалько з фантастичними видумками. Його проханнячко виконано, а допитливим читачам, думаю, буде все-таки цікаво познайомитися з ким насправді відбувались зображені в книжці пригоди і де це коїлось.

Сашко — семирічний син автора, який більшість життя провів на асфальті в Києві і тому з величезним захопленням виривається на природу. Збирання ягід та грибів, риболовля, найрізноманітніші ігри з м’ячем та без нього повністю поглинають Сашка під час перебування в селі або на Чорному морі.

Боба — серйозний песик невідомої породи, на якого покладено завдання з охорони сільської оселі бабусі та дідуся Сашка. Дуже відповідально ставиться до своїх обов’язків і є справжньою грозою для сусідських котів.

Васька — неймовірно хитрий кіт звичайної смугнастої масті. Веде безперервну війну з мишами та пацюками, які обходять бабусину оселю десятою дорогою. Васька з повагою відноситься до Боби і частенько використовує силу песика для баталій з чужими котами.

 

Події, описані в казці, насправді відбувались у величезному та глибочезному ставку, який виник на місці покинутого кар’єру з видобутку глини. Сам ставок розташований на околиці мальовничого села Барашівка Житомирської області. У цій водоймі водиться безліч жаб, різноманітних риб та інших озерних істот з якими тісно спілкувались наші герої під час своєї подорожі. Там же знаходиться і затоплений гусеничний трактор ДТ-75, про який забули безгосподарні працівники кар’єру.

Що стосується неперевершеного всюдихода «Пройдисвіта», то його прообразом стала іграшка Сашка у вигляді міжпланетної літаючої тарілки. Свою назву всюдихід отримав від мами Сашка, яка одного разу дуже боляче перечепилась об нього під час його вкрай важливої подорожі кухнею Сашкової квартири.